ponedeljak, 12 jul 2010 00:02

Fudbalska reprezentacija Španije u finalu svetskog prvenstva savladala Holandiju sa 1:0.

Fudbaleri Španije su po prvi put postali prvaci sveta. Oni su u finalu "Svetskog prvenstva" u Južnoj Africi pobedili Holandiju rezultatom 1:0. Jedini gol je postigao Andres Inijesta u 117. minutu meča i time rešio sudbinu ovogodišnjeg finala. Sedam minuta pre toga Holanđani su ostali sa igračem manje jer je Hajtinga dobio drugi žuti karton.

Sam meč iako skoro dva sata nije bilo golova, je bio vrlo zanimljiiv. Obe ekipe su imale po nekoliko stopostotnih šansi, ali je pritisak učinio svoje, pa prilike nisu realizovane. Španci su uspeli da postignu istorijski uspeh osvojivši svetsko prvenstvo, ali su uspeli i da objedine titule evropskog i svetskog prvaka.