utorak, 24 oktobar 2017 17:18

alt

Jokića sudije optužile da je udario trenera rivala

Navijači Sakramenta konačno su dočekali da vide novog ljubimca na delu: Bogdan Bogdanović je odigrao svoj prvi takmičarski meč u NBA ligi i prilično oduševio pristalice Kingsa. Uostalom, prvi pogodak bio je baš u njegovom stilu - trojka. A na tome se nije zaustavio.

"Kraljevi" su u napetom finišu izgubili u Feniksu sa 117:115, a Bogdanović, koji je propustio prva tri meča zbog povrede skočnog zgloba tokom priprema, na parketu je proveo 25 minuta i za to vreme ubacio 12 poena.

Šutirao je 4/11 za dva, 1/4 za tri poena, a pritom je ekipi svesrdno pomagao i na drugoj strani terena - imao je dve osvojene lopte, tri skoka, kao i dve asistencije.

Veliki skandal obeležio je kraj utakmice u kojoj se Denver sastao sa Vašingtonom: sudije su optužile Nikolu Jokića da je "sa namerom udario trenera rivala", Skota Bruksa, a tehnička greška omogućila je gostima da se u ključnim trenucima rezultatski odvoje na nedostižnu prednost, obezbedivši tako trijumf od 109:104 i pored briljantne partije našeg košarkaša.

Za 35 minuta na parketu ubacio je 29 poena Vizardsima, šutirajući 6/11 za dva, 8/8 sa linije penala i pomenutih 3/3 sa distance. Imao je, uz to, i devet skokova, pet asistencija, jednu osvojenu loptu i... jednu tehničku. Ali, kakvu.

Na 32 sekunde do kraja, kad je Vašington vodio sa 104:102 zatražen je tajmaut, a na putu ka svojoj klupi Jokić se delom svog tela sudario sa trenerom Vizardsa, Skotom Bruksom. Ovaj se odmah požalio sudijama, a arbitri su doneli odluku: tehnička greška srpskom centru.

- "Dali smo koš, a ja sam onda pogledao sudiju jer sam mislio da je trebalo da se svira faul. Pokušavao sam da vidim rezultat i onda sam udario... U trenera. Samo se sam se okrenuo da vidim... Zapravo, mislim da je on gurnuo mene. Ali, ne zanima me. Izgubili smo utakmicu i to je to", rekao je naš košarkaš.

Izvor: Blic.rs